„Tulipanek” - zapowiedź

Autor: Scream Comics Redaktor: Motyl

Dodane: 02-01-2017 09:46 ()


Prezentujemy okładkę i przykładowe plansze „Tulipanka”, który trafi do sprzedaży nakładem wydawnictwa Scream Comics jeszcze w styczniu.

Komiks jako medium od dawna nie stroni od tematów ważnych i trudnych, które jeszcze jakiś czas temu były zarezerwowane dla literatury głównego nurtu. Muza komiksu stanęła zdecydowanie w szeregu z innymi i wspólnie komentują rzeczywistość.

„Tulipanek” jest trudną opowieścią o dojrzewaniu w rzeczywistości gułagu, gdzie samotność, okrucieństwo obozowej mafii i zimno są jedynymi rodzicami dla głównego bohatera. „Tulipanek” jest również kryminałem, który pozwala nam zajrzeć za kulisy życia Nowego Yorku, z dala od pełnych światła ulic. Ciemne zaułki stają się sceną dramatu, który skonfrontuje bohatera z jego przeszłością.

„Tulipanek” jest lekturą ważną, ponieważ uświadamia czytelnikowi, jak okrutna potrafi być rzeczywistość niedalekiej przeszłości, a z którą nie mamy bezpośredniego emocjonalnego kontaktu. Daje również do zrozumienia, że ta rzeczywistość wciąż ma miejsce w pewnych zakątkach naszego świata i pozwala nabrać perspektywy do otaczającej nas teraźniejszości.

TULIPANEK
Format: 24 x 32 cm,
Okładka: twarda
Planowana premiera: koniec stycznia 2017 r.

Galeria


comments powered by Disqus