"Ostatni będą pierwszymi" w kinach od 13 stycznia!

Autor: M2 Films Redaktor: Motyl

Dodane: 29-12-2016 13:59 ()


Nagrodzony na festiwalu w Berlinie pełen absurdów komediodramat o dwóch łowcach nagród i ich nietypowych przygodach podczas poszukiwania zagubionego telefonu komórkowego... W obsadzie Bouli Lanners, Albert Dupontel, Suzanne Clement oraz Max von Sydow. W kinach już 13 stycznia!

Cochise i Gilou, przyjaciele i zawodowi łowcy nagród, otrzymują zlecenie odzyskania telefonu komórkowego, który zawiera informacje kompromitujące jego wpływowego właściciela. Poszukiwania zaprowadzą ich do przedziwnego miasteczka i jego jeszcze dziwniejszych mieszkańców, jedynych, którzy są w stanie przybliżyć ich do rozwiązania zagadki. Na ich drodze staną romantyczni bezdomni Esther i Willy, spragniona miłości samotna kobieta, tajemniczy mężczyzna, który nazywa siebie Jezusem i… lokalni gangsterzy. Jak Cochise i Gilou odnajdą się w tej skomplikowanej sytuacji? I czy zdążą wykonać zadanie przed zapowiedzianym w telewizji końcem świata?

Film Bouli Lannersa spotkał się z ciepłym przyjęciem podczas tegorocznego festiwalu w Berlinie, gdzie otrzymał Nagrodę Specjalną Label Europe Cinemas oraz Nagrodę Jury Ekumenicznego sekcji Panorama.

W obsadzie filmu, oprócz Bouli Lannersa i Alberta Dupontela, znaleźli się także: jedna z ulubionych aktorek Xaviera Dolana – Suzanne Clement oraz Max von Sydow – słynny szwedzki aktor, znany ze współpracy z Ingmarem Bergmanem oraz dzięki rolom w takich filmach, jak "Egzorcysta", "Przebudzenie", "Raport mniejszości".

"OSTATNI BĘDĄ PIERWSZYMI" w kinach od 13 stycznia!

MEDIA O FILMIE:

Przywodzi na myśl „Porwanie Michela Houellebecqa” – w podobny sposób oddaje hołd absurdowi. Screen Daily

Przemoc i humor w stylu Tarantino połączone z niezwykłą wrażliwością, która czyni ten surowy film niezwykle poetyckim. La Croix


comments powered by Disqus