Levon Cade powraca

Autor: Przemysław Mazur Redaktor: Motyl

Dodane: 13-12-2016 09:48 ()


Dostępna jest już najnowsza powieść (w wersji anglojęzycznej) autorstwa Chucka Dixona pt. „Levon’s Kin”, w której po raz kolejny ów autor daje upust swojemu zamiłowaniu do sensacyjnych, tętniących akcją fabuł. Niniejszy utwór to kontynuacja perypetii tytułowego bohatera, Levona Cade’a, nad wyraz sprawnego speca od rozwałki, który miast wieść wymarzony żywot tzw. szarego człowieka opiekującego się dorastającą córką, raz za razem zmuszany jest wysyłać różnej maści problematycznych pętaków sześć stóp pod ziemię.

W niniejszej odsłonie swoich przypadków tytułowy bohater raz jeszcze zmierzy się z bezwzględnymi przedstawicielami półświatka. Przypomnijmy, że Chuck Dixon (na zdjęciu poniżej) znany jest polskim czytelnikom przede wszystkim za sprawą jego scenariuszy powstałych na potrzeby komiksowych miesięczników „Batman vol.1” i „Detective Comics vol.1”. Przy jego walnym udziale miał miejsce samodzielny debiut Tima „Robina” Drake’a („Batman” nr 3-5/1992), zaistniały poszczególne epizody wydarzeń rozgrywających się w trakcie sagi „Knightfall” (m.in. „Krokodyle łzy” w „Batman” nr 9/1995), komiksowa adaptacja „Hobbita” J.J.R. Tolkiena oraz istotna część kroniki losów Franka Castle w ramach „The Punisher: War Zone” (pamiętny „The Punisher” nr 3/1993). Obecnie rzeczony współpracuje z wydawnictwem IDW (wydawcą m.in. wysoko ocenianej u nas serii „Locke & Key”) tworząc scenariusze do serii „Winterworld”. Jak widać, nie stroni on również od tworzenia prozy w klasycznym rozumieniu tego słowa.

Powieść „Levon’s Kin” (oraz wcześniejsze odsłony tego cyklu – m.in. „Levon’s Run”) można nabyć w formie elektronicznej na stronie Amazonu. Zachęcamy również do polubienia profilu cyklu na jednym z portali społecznościowych.


comments powered by Disqus