Szczecińskie Spotkania Komiksowe #3

Już 8 października 2016 (sobota) odbędą się kolejne Szczecińskie Spotkania Komiksowe. Start imprezy o 13.00.

MFKiG 2016 - fotorelacja

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier, który odbył się w dniach 1-2 października 2016 r. w Łodzi.

Wystawa prac Tomasza Meringa

Do końca września 2016 roku, w wejherowskim lokalu "Busola", mieszczącym się w budynku Filharmonii Kaszubskiej (ulica Jana III Sobieskiego 255) można obejrzeć wystawę oryginalnych plansz komiksowych Tomasza Meringa.

Dzień Batmana 2016 - fotorelacja

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Dnia Batmana, który odbył się wczoraj w Bibliotece Uniwersyteckiej w Poznaniu.

17 września obchodzimy światowy Dzień Batmana!

17. września odbędzie się wyjątkowe święto dla wszystkich wielbicieli Człowieka Nietoperza. Fani z całego świata mobilizują się, aby tego dnia przywdziać maskę Batmana.

Dzień Batmana, czyli wielkie święto fanów Mrocznego Rycerza

W dniu 17 września Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu po raz kolejny zaprasza na imprezę poświęconą postaci Człowieka Nietoperza.

Miejski Piknik / Dzień Komiksu w Warszawie

28. sierpnia świętujemy Międzynarodowy Dzień Publicznego Czytania Komiksów.

VIII Lubelskie Spotkania z Komiksem - fotorelacja

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z VIII Lubelskich Spotkań z Komiksem, które odbyły się w dniach 7-8 maja 2016 r. 

Program Gdańskich Spotkań Komiksowych 2016

Zapraszamy na kolejną edycję największego na Pomorzu festiwalu komiksowego.

Program VIII Lubelskich Spotkań z Komiksem

W dniach 7-8 maja 2016 r. odbędzie się ósma edycja Lubelskich Spotkań z Komiksem. Zapraszamy do zapoznania się z programem imprezy.

5. Krakowski Festiwal Komiksu - fotorelacja

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z 5. Krakowskiego Festiwalu Komiksu, który odbył się w miniony weekend w Artetece Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie.

Spotkanie międzypokoleniowe – Dziewczęta z KL Ravensbrück

W dniu 12 grudnia 2015 r. w w Liceum Ogólnokształcącym im. Emiliana Konopczyńskiego, ul. Konopczyńskiego 4 w Warszawie odbędzie się seminarium wieńczące projekt  „Tworzymy razem komiks historyczny Dziewczęta z KL Ravensbrück”, w którym udział wzięła Międzynarodowa Akademia Komiksu.

Druga edycja Comics Wars nadciąga!

Już w następną sobotę 5 grudnia fani czterech uniwersów spotkają się w Bibliotece Uniwersyteckiej.

Bydgoski Konwent Komiksu i Gier

Tegoroczny Bydgoski Konwent Komiksu i Gier dostarczy wielu atrakcji fanom kultowej postaci Kapitana Żbika. Mateusz Szlachtycz, który przygotowuje książkę o tym komiksowym bohaterze, przedstawi prelekcję pt. „Kapitan Żbik - prawda komiksowa, a milicyjna rzeczywistość”, natomiast Max Suski opowie między innymi o podróżach śladem Kapitana Żbika.

Urodziny Janusza Christy na Grodzisku

19 lipca – zapraszamy na imprezę pod nazwą „Urodziny Janusza Christy na Grodzisku”, na której odbędzie się spotkanie z wnuczką Janusza Christy oraz miłośnikami jego twórczości skupionymi wokół bloga „Na plasterki!!!”.

Bałtycki Festiwal Komiksu 2015 już jutro!

Ósma edycja Bałtyckiego Festiwalu Komiksu startuje już jutro. Warto zarezerwować sobie trochę czasu i odwiedzić Bibliotekę Manhattan, gdzie odbędzie się wiele komiksowych i nie tylko atrakcji.

V Festiwal Komiksów Historycznych już jutro!

V Festiwal Komiksów Historycznych tradycyjnie otworzy nestor polskich twórców komiksowych Henryk Chmielewski, czyli słynny Papcio Chmiel.

"Złoty Puchar" dla Tomasza Kołodziejczaka

Tegoroczny „Złoty Puchar”, czyli nagrodę im. Janusza Christy za działalność w sferze popularyzacji polskiego komiksu otrzymał Tomasz Kołodziejczak, wydawca Komiksów i Gier Planszowych Egmont Polska, Szef Klubu Świata Komiksu.

Festiwal Komiksu DwuTakt 2015

30 maja 2015 roku w samym centrum Torunia (w Młodzieżowym Domu Kultury w Toruniu, ul. Przedzamcze 11/15) odbędzie się kolejny toruński Festiwal Komiksu DwuTakt.

Program VII Lubelskich Spotkań z Komiksem

Już w najbliższy weekend odbędzie się kolejna edycja Lubelskich Spotkań z Komiksem. Prezentujemy szczegółowy program imprezy.

Plakat VII Lubelskich Spotkań z Komiksem 2015

W dniach 9-10 maja 2015 r. odbędzie się siódma edycja Lubelskich Spotkań z Komiksem - w sobotę atrakcje przewidziane są w Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie przy ulicy Peowiaków 12, zaś w niedzielę w  Domu Kultury Narnia przy ul. Lwowskiej 12.

Komiksowy Zin Kombinowany

Komiksowy Zin Kombinowany to w założeniu nieregularnie wydawane pismo komiksowe o charakterze niekomercyjnym, opracowywane i rysowane w ramach Warsztatów Komiksowych, prowadzonych przez Grzegorza J. Nowickiego oraz Agatę Komorowską z Warsztatów Komiksu.

Komiksofon 16 - zapowiedź

W ramach kolejnego Komiksofonu już 6 marca 2015 r., godzina 19:00 spotykamy się z Danielem Chmielewskim oraz Igorem Wolskim w Sanatorium Kultury, Przejście Garncarskie 2, 2 piętro, Wrocław.

Program XXV Podkarpackich Spotkań z Komiksem

W najbliższy weekend (6-7 XII) w Rzeszowie odbędzie się XXV edycja Podkarpackich Spotkań z Komiksem. Zapraszamy do zapoznania się z programem imprezy.

Nadchodzi ostatni Komiksofon w tym roku

Ostatni Komiksofon w tym roku już 10 grudnia,  środa, godzina 19:00, podczas którego spotykamy się z Nikodemem Cabałą oraz Luca Montagliani (Laca de la Vega) w Sanatorium Kultury, Przejście Garncarskie 2, 2 piętro.

Komiksofon już jutro!

Już jutro, 9 października 2014 o godzinie 19:00 w Pubie na Włodkowica 21 we Wrocławiu, odbędzie się Komiksofon z udziałem Katarzyny Babis i Daniela Grzeszkiewicza.

EGMONT na tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier

Wydawnictwo Egmont przygotowało liczne atrakcje specjalnie na 25. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym harmonogramem spotkań z autorami publikowanymi w ramach KŚK.

Diablo Boy w Łodzi

Kochani! Diablo Boy niebawem opuści drukarnię! A kiedy już ją opuści, wybierze się wraz z autorami na podróż do Łodzi, gdzie w dniach 3-5 października odbywał się będzie Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier. Miejscem akcji będzie Atlas Arena. Wszyscy, którzy zaklepali sobie egzemplarz komiksu będą mogli go odebrać w sobotę od autorów.

Program XXV Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi

Organizatorzy tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier zaprezentowali program imprezy, która odbędzie się w dniach 3-5 października 2014 r. w Łodzi.

Komiksofon wraca!

Komiksowo-muzyczny projekt realizuje się poprzez korespondencję sztuk, połączenie muzyki, plansz, kadrów, szczegółów rysunku, iluzji ruchu w ruch prawdziwy, przez pomysłowe wydobycie tematu przewodniego. 9 października 2014, czwartek, godzina 19:00 spotykamy się z Katarzyną Babis i Danielem Grzeszkiewiczem w Pubie na Włodkowica 21. 

5 Festiwal Kultury Komiksowej Ligatura

Już jutro, w piątek 8 sierpnia rozpoczyna się 5 Festiwal Kultury Komiksowej Ligatura.

Fenomen TINTINA na V. Warszawski​ch Targach Książki oraz Festiwalu Komiksowa Warszawa

Egmont i Klub Świata Komiksu zapraszają na spotkanie FENOMEN TINTINA, które odbędzie się w sobote 25 maja o godz. 12:30 (Stadion Narodowy, Sala Amsterdam) podczas V. Warszawskich Targów Książki oraz Festiwalu Komiksowa Warszawa.

Bałtycki Festiwal Komiksu 2014 - plakat

Prezentujemy plakat tegorocznej edycji Bałtyckiego Festiwalu Komiksu, który odbędzie się w dniach 27-29 czerwca w Gdańsku. Autorami są January Nestor Misiak i Łukasz Kowalczuk.

Łódzka premiera komiksu "Gilles McCabe" i wernisaż wystawy

Już 16 maja o godz. 18.00 w Centrum Komiksu w Łodzi (ul. Piotrkowska 28) odbędzie się łódzka premiera i wernisaż  komiksu Gilles McCabe.

VI Lubelskie Spotkania z Komiksem - plakat i program

W dniu 10 maja 2014 roku w Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie przy ulicy Peowiaków 12 odbędą się VI Lubelskie Spotkania z Komiksem. Impreza odbędzie się w ramach tygodnia bibliotek.

Program IV Festiwalu Komiksów i Historycznych Gier Planszowych

Instytut Pamięci Narodowej oraz Centrum Edukacyjne IPN Przystanek Historia zapraszają na IV edycję Festiwalu Komiksów i Planszowych Gier Historycznych. 

Program Bydgoskiego Konwentu Komiksu i Gier

Prezentujemy szczegółowy program oraz plakat Bydgoskiego Konwentu Komiksu i Gier.

4 Festiwal Komiksów i Planszowych Gier Historycznych

W dniach 17-18 maja 2014 r., podczas nocy muzeów odbędzie się 4 Festiwal Komiksów i Planszowych Gier Historycznych w Centrum Edukacyjnym IPN „Przystanek Historia" im. Janusza Kurtyki (ul. Marszałkowska 21/25, Warszawa).

Polsko-czeski Festiwal Komiksu Nysa 2013

Dwa dni spotkań z czeskim i polskim komiksem czekają na gości Festiwalu Komiksu w Nysie, który odbędzie się w dniach 19-20 października. W programie m. in. spotkanie z rysowniczką Lucie Lomovą oraz znawcą czeskiego komiksu Tomášem Kučerovskim. Finałem festiwalu będzie projekcja filmu Alois Nebel.

XXIV Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier - fotorelacja

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z XXIV Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier, który zakończył się dziś w Łodzi.

Program XXIV MFKiG!

Organizatorzy XXIV MFKiG udostępnili szczegółowy program imprezy.

Program i plakat XXIV Podkarpackich Spotkań z Komiksem

W dniach 14 i 15 września, w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie odbędą się XXIV Podkarpackie Spotkania z Komiksem.

Dzieje się! Komiksowa Jesień w Bibliotece Raczyńskich

Komiksowa Jesień to akcja skierowana do dzieci i młodzieży w wieku 6-12 lat, na którą składać się będą: warsztaty plastyczne, wykłady dotyczące idei sztuki komiksu oraz konkurs na własny komiks. Wszystkie zajęcia mają na celu promowanie literatury i czytelnictwa, zwłaszcza wśród najmłodszych poznaniaków.

MFKiG na plakacie

W dniach 4-6 października 2013 r. odbędzie się XXIV Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi.

Festiwal Komiksu Historycznego - 3 edycja

Już 7 czerwca odbędzie się trzecia edycja Festiwalu Komiksu Historycznego, który będzie miał miejsce w Warszawie przy ulicy Marszałkowskiej 21/25.